טיפים

הוראות לטיפול בצמחים

הגשמה אישית ועסקית – אופרקוליקריה:

קצת עלי – אופרקוליקריה הידוע גם בתור עץ הפיל, מקורו במדגסקר. צמח ייחודי זה מאופיין בגזע העבה בצורת בקבוק ובעלים קטנים ואליפטיים. הגזע לרוב אוגר מים, מה שמאפשר לצמח לעמוד בתקופות של בצורת. המראה הייחודי שלו, הדומה לרגל של פיל, הופך אותו לבחירה פופולרית בקרב חובבי ואספני אומנות.

טיפול – מיקום הצמח, במקום מואר היטב עם שמש חלקית עד שמש מלאה. השקיה, פעם בשבועיים שלושה. עיצוב, לגזום את הענפים המתפרצים לשמירת צורת הצמח. הצמח נשיר – מותנה בחורף, רצוי לשמור במקום מוגן.

 

פריחה אישית ועסקית – הוורטיה וגסטריה:

קצת עלי – הוורטיה וגסטריה מלווים במסר של פריחה אישית ועסקית. הם סוג של צמחים בשרניים שמקורם בדרום אפריקה. צמחים אלו מתאפיינים בעלים עבים בצורת לשון המסודרים בדוגמת כתר. הוורטיות וגסטריות כוללות לעתים קרובות מרקמים מרתקים, צבעים ודוגמאות ייחודיות על העלים שלהן, מה שהופך אותן לבחירות פופולריות בקרב חובבי צמחים מיוחדים.

טיפול – מיקום הצמח, מתאים לבית ולמשרד במקום מואר, רצוי ליד חלון, במרפסת ובגינה בשמש מלאה. השקיה, אחת לשבועיים שלושה, הצמחים עמידים ליובש לזמן ארוך ורגישים לעודף מים.

 

עץ האהבה – ברכיכיטון:

קצת עלי – מסר של אהבה בעץ האהבה ברכיכיטון – הגזע המיוחד יוצר דמויות פיסוליות שונות של אוהבים חבוקים שלובי זרועות ולכן נקרא עץ האהבה. תנו לאנשים היקרים לכם עציץ עם מסר של אהבה. ברכיכיטון מוצאו באוסטרליה, בעיקר באזורים יבשים. הוא אוגר כמויות גדולות של מים בשורשים ובגזע ולכן יכול לחיות באדמה שנים רבות ללא מים. לפני שנים רבות, פיתחנו שיטה לשילוב שורשי הברכיכיטון, מה שיוצר צורות ושילובים מיוחדים בגזע ובשורשים שלו. משווק בעיקר מאפריל עד נובמבר.

טיפול – מיקום הצמח, בבית במקום מואר היטב, במרפסת ובגן, גדל מצוין בשמש מלאה. השקיה, אחת לשבועיים שלושה. הצמחים עמידים ליובש לזמן ארוך ורגישים לעודף מים. עיצוב, ניתן לגזום מדי פעם את הענפים המתפרצים בגובה הרצוי בכדי לשמור על צורת הצמח.

 

עץ האהבה – כסוניה:

קצת עלי – מסר של אהבה בעץ האהבה כסוניה – מוצא בדרום אפריקה, גדל באזורים שונים באדמות סלעיות עם גזע מיוחד וקליפה מחורצת, אנו פיתחנו את הגזע המיוחד ובית השורשים בכדי ליצור צורות מיוחדות. משווק בעיקר מאוקטובר עד אפריל.

טיפול – מיקום הצמח, בבית במקום מואר היטב, במרפסת ובגן, גדל מצוין בשמש מלאה. השקיה, אחת לשבועיים שלושה. הצמחים עמידים ליובש לזמן ארוך ורגישים לעודף מים. עיצוב, ניתן לגזום מדי פעם את הענפים המתפרצים בגובה הרצוי לנו בכדי לשמור על צורת הצמח.

 

עץ האושר – קרסולה:

קצת עלי – קרסולה הוא סוג של צמח בשרני. צמחים אלו מתאפיינים בעליהם העבים והבשרניים ולעיתים גדלים כצמחי בית בשל הטיפול הקל והמראה האטרקטיבי שלהם. מיני קרסולה משתנים מאוד בגודלם ובצורתם, מצמחי קרקע מתפשטים ועד לשיחים גבוהים ועצים קטנים. צמחי קרסולה הם ילידי דרום אפריקה ואזורים נוספים בעלי אקלים יבש.

טיפול – מיקום הצמח, חשוב שיהיה הרבה אור, רצוי ליד חלון עם שמש, במרפסת ובגינה בשמש מלאה. במקום עם מעט אור, תיתכן נשירת עלים, עם הוצאת הצמח לשמש יתחדשו העלים במהירות. השקיה, אחת לשבועיים שלושה. עיצוב, בכדי לשמור על צמח מעוצב ויפה, יש לקטום את הענפים הצעירים מדי פעם. ניתן וקל לעצב את צורת עץ השפע בהתאם לרצונכם.

 

עץ ההצלחה – דקל ננסי:

קצת עלי – הדקל הננסי, הוא צמח חינני ופופולרי המוערך בזכות ענפים דמויי הנוצות שלו. המראה העדין והגודל הקומפקטי שלו הופכים אותו לבחירה מועדפת עבור בתים ומשרדים. עלי הדקל נוצצים, בולטים ונשפכים באלגנטיות כלפי מטה, ומעניקים לצמח את שמו. דקלים ננסיים אלה הם ילידי מקסיקו וגואטמלה.

טיפול – מיקום הצמח, מצוין למשרד, מסתדר מצוין גם עם מעט אור, בגינה ניתן למקם במקום מוצל עם מעט שמש. השקיה, אחת לשבועיים, חשוב להימנע מעודף השקיה. הוספת מעט דישון בקיץ תשמור על צבע ירוק, יפה ובריא.

 

עץ המזל – לאקי במבוק:

קצת עלי – לאקי במבוק הוא צמח פופולרי מאוד המקושר לעתים קרובות למזל טוב ואנרגיה חיובית בתרבויות האסייתיות. צמח זה כולל גבעולים דקים וגמישים ועלים מבריקים בצורת סירת קאנו ארוכה וצרה המסודרים בצורה מופתית. גדל במזרח ושם הוא נחשב מזה מאות בשנים כמביא מזל וברכה, שפע ובריאות. על פי תורת הפאנג שוואי, קיימת משמעות למספר הקנים. 2 קנים, אהבה. 3 קנים, שמחה, אושר ובריאות. 5 קנים, חמשת האלמנטים מהם צומח העושר. 6 קנים, שפע, שגשוג והצלחה. 7 קנים, בריאות טובה. 21 קנים, כל הברכות יחד !

טיפול – מיקום, מצוין למשרד עם מעט אור. לא אוהב שמש ישירה. "לאקי במבוק" ניזון בעיקר מאהבה ומים. יש לדאוג שגובה המים בכלי יהיה לפחות 5 עד 10 ס"מ. יש להחליף את המים אחת לחודשיים.

 

עץ השלום – עץ הזית:

קצת עלי – עץ הזית, הוא צמח עתיק ונערץ הידוע בחשיבותו התרבותית, הקולינרית וההיסטורית המשמעותית. יליד אזור הים התיכון, הוא מאופיין בעלים ירוקי עד, אפרפר-ירוק בחלקו העליון וירוק-כסף בחלקו התחתון. עצי זית הם עמידים ובעלי חיים ארוכים, וחלקם חיים במשך מאות שנים. הוא מסמל שלווה, שגשוג ושלום.

טיפול – מיקום הצמח, חייבים שמש למשך 3-4 שעות ביום, לבית רק ליד חלון עם שמש ישירה. בחוץ במרפסת או בגינה. השקיה, פעמיים בשבוע על יד טבילה בקערה עם מים עד מחצית העציץ למשך שעה עד ספיגת המים באדמה, אסור לתת לאדמה להתייבש העלים יכולים לנשור וקשה להחיות את הצמח לאחר מכן. עיצוב, מדי פעם לגזום את הצמח כדי לשמור על צורתו.

 

עץ השפע – פורטולוקאריה:

קצת עלי – מסר של שפע בעץ השפע (עץ הכסף). פורטולוקאריה בעל הגזע העבה שלו המסמל יציבות. העלים הרבים דמויי מטבע מסמלים כסף ושפע.

טיפול – מיקום הצמח, חשוב שיהיה הרבה אור, רצוי ליד חלון עם שמש, במרפסת ובגינה בשמש מלאה. במקום עם מעט אור, תיתכן נשירת עלים, עם הוצאת הצמח לשמש יתחדשו העלים במהירות. השקיה, אחת לשבועיים שלושה. עיצוב, בכדי לשמור על צמח מעוצב יפה יש לקטום את הענפים הצעירים מדי פעם. ניתן וקל לעצב את צורת עץ השפע בהתאם לרצונכם.

 

צמח הישראליות – קוקטיילים ושילובים:

קצת עלי – קטגוריה זו כוללת שילובים מגוונים, יפים ומעניינים בין קקטוסים לסוקולנטים. קקטוסים וסוקולנטים הם צמחי מדבר איקוניים הידועים במראה המדהים שלהם ובכושר הסתגלותם לסביבות צחיחות ללא מים. הם מתאפיינים בגבעולים העבים והבשרניים שלהם, האוגרים מים, ולעתים קרובות (לקקטוסים בלבד) יש להם קוצים המפחיתים את איבוד המים בעזרת תהליכים שונים הקורים בתוך הצמח. קקטוסים וסוקולנטים מגיעים בצורות וגדלים מגוונים. הם ידועים גם בגמישותם וביכולת ההישרדות שלהם בתנאים קשים.

טיפול – מיקום הצמח, חשוב שיהיה הרבה אור ורצוי ליד חלון עם שמש. במרפסת ובגינה בשמש מלאה. אם קקטוס צבעוני רצוי בשמש חלקית. השקיה, אחת לשבועיים שלושה.

 

צמח הישראליות – קקטוסים:

קצת עלי – קקטוסים הם צמחי מדבר איקוניים הידועים במראה המדהים שלהם ובכושר הסתגלותם לסביבות צחיחות ללא מים. הם מתאפיינים בגבעולים העבים והבשרניים שלהם, האוגרים מים, ולעתים קרובות יש להם קוצים המפחיתים את איבוד המים בעזרת תהליכים שונים הקורים בתוך הצמח. קקטוסים מגיעים בצורות וגדלים מגוונים, מצורות קטנות ועגולות ועד זנים גבוהים ומסועפים. הם ידועים גם בגמישותם וביכולת ההישרדות שלהם בתנאים קשים.

טיפול – מיקום הצמח, חשוב שיהיה הרבה אור ורצוי ליד חלון עם שמש. במרפסת ובגינה בשמש מלאה. אם קקטוס צבעוני רצוי בשמש חלקית. השקיה, אחת לשבועיים שלושה.

 

צמח הישראליות – סוקולנטים:

קצת עלי – סוקולנטים הם צמחי מדבר אוגרי מים, בדומה לקקטוסים אך לסוקולנטים אין קוצים. הם הידועים במראה המדהים שלהם ובכושר הסתגלותם לסביבות צחיחות ללא מים. הם מתאפיינים בגבעולים העבים והבשרניים שלהם, האוגרים מים. הם מגיעים בצורות וגדלים מגוונים. הם ידועים גם בגמישותם וביכולת ההישרדות שלהם בתנאים קשים.

טיפול – מיקום הצמח, חשוב שיהיה הרבה אור ורצוי ליד חלון עם שמש. במרפסת ובגינה בשמש מלאה. השקיה, אחת לשבועיים שלושה.

 

צמח השגשוג – זמיה קוקוס:

קצת עלי – זמיה קוקוס הוא יליד דרום מזרח מדינת וראקרוז במזרח מקסיקו. זהו צמח ייחודי עם שושנת עלים קשתיים, מבריקים מאוד, המזכירים כפות דקלים, המראה שלו וצורתו דומים מאוד למשפחת הדקלים. הוא מאופיין בעלים חזקים ועמידים מאוד בעלי צבע ירוק כובש שהופך כל מקום לאלגנטי יותר.

טיפול – מיקום, מצוין למשרד ולבית, חדרים או אזורים בעלי כמות אור נמוכה. השקיה, אחת לשבועיים שלושה, הצמחים עמידים ליובש לזמן ארוך ורגישים לעודף מים, במעט אור השקיה אחת לחודש.

דילוג לתוכן